Hizmet Sözleşmesi & Garanti Politikası & Kullanım Şartları

Olay Emlak Internet ve Danışmanlık Hizmetleri ('OLAYEMLAK.COM' olarak anılacaktır) , ile Müşteri aşağıda belirtilen hükümler uyarınca anlaşmaya varmışlardır. Aşağıdaki sözleşme maddeleri kapsamında adı geçen Servis Sağlayıcı ve Müşteri tanımları şöyledir :

Servis Sağlayıcı : Olay Emlak Internet ve Danışmanlık Hizmetleri
Müşteri : OLAYEMLAK.COM'un ücretli ve/veya ücretsiz hizmetlerinden faydalanmak için başvurmuş kişi, kurum veya kuruluş
Ziyaretçiler : Yukarıdaki "Müşteri" kapsamına girmeyen tüm OLAYEMLAK.COM kullanıcıları.

Madde1: OLAYEMLAK.COM sunucularında sunumu yapılan hiçbir yazılı, sesli veya görsel içerik, materyal Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına aykırı olamaz. Aksi takdirde doğan ve doğacak olan tüm maddi ve manevi sorumluluklar Müşteri'ye aittir. Servis Sağlayıcı yükümlü değildir.

Madde2: Servis sağlayıcı, Müşteri'nin servisleri kullanımından veya hatalı kullanımından, sayfa içeriklerinden, elektronik posta (e-mail) ile alınan veya gönderilen bilgi, resim, yazı vs. den, doğan ve doğacak olan maddi veya manevi zararlardan dolayı sorunlu tutulamaz. Sorumluluk, Müşteri'ye aittir.

Madde3: Servis Sağlayıcı, Müşteri'nin her türlü verisini düzenli bir şekilde korumak ve yedeklemek için elinden geleni yapar, buna rağmen Servis Sağlayıcı'da bulunan verilerde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. Verileri yedeklemekle Müşteri sorumludur.

Madde4: Müşteri, telif hakları yasasına uymak zorundadır. Telif hakkı başkasına ait yazı, metin, resim vs. dökümanların izinsiz kopyalanması ve bunların müşteri sayfalarında yayınlanması ve bulundurulmasından dolayı çıkacak anlaşmazlıklarda, Servis Sağlayıcı taraf olarak gösterilemez, maddi veya manevi olarak sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda, üçüncü şahıslara taraf Müşteri'dir ve doğacak olan bütün maddi veya manevi zararları karşılamayı Müşteri kabul eder. Bu gibi durumlarda Servis Sağlayıcı anlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.

Madde5: Müşteri verilerinde, hiçbir şekilde, pornografi, erotizm, vahşet, ahlaki ve kanuni değerlere aykırı, yazılı veya görsel içerik, telif hakları alınmış ve ücretsiz dağıtımına izin verilmemiş her türlü materyal, korsan yazılımlar bulundurmayacağını kabul eder. Bulundurduğu taktirde Servis Sağlayıcı, sorumlu tutulamaz, sorumluluk Müşteri'ye aittir. Servis Sağlayıcı, bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.

Madde6: Internet, bir medya ortamı olduğundan, Müşteri , verilerinde gizli veya kişisel unsurlar olmamasına dikkat etmelidir. Aksi taktirde doğabilecek sorunlardan, Servis Sağlayıcı yükümlü değildir.

Madde7: Müşteri ödemelerini belirlenen dönemlerde yapmalıdır. Belirli ödemelerin zamanında yapılmaması durumunda, Servis Sağlayıcı, Müşteri'nin hesabını kapatma ve sözleşmeyi fesih etme hakkını saklı tutar.

Madde8: Servis Sağlayıcı , yapılan sözleşmede belirtilen işlemleri zamanında yapmakla yükümlüdür.

Madde9: Müşteri ve Ziyaretçiler Servis Sağlayıcı sunucularını kullanarak verilen servisleri kötüye kullanamaz. Servis Sağlayıcı, bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme ve sorumlular hakkında yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

Madde10: Müşteri ve Ziyaretçiler site üzerinden kesinlikle spam e-mail gönderemez. İnternet kullanıcılarını dil, sıklık yada dosya boyutu açısından rahatsız edecek emaillar yollayamaz. Müşterilere istekleri dışında ticari reklam mailleri yollayamaz. Bu maddenin ihlali durumunda OLAYEMLAK.COM müşteriler ile anlaşmayı fesih etme ve IP leri belirlenen ziyaretçiler hakkında yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

Madde11: Müşteri ve Ziyaretçiler kesinlikle OLAYEMLAK.COM sistemlerini diğer internet kullanıcılarını zor durumda bırakmak, sistemlerine zarar vermek, sistemlerinin işleyişini engellemek, bu sistemlerden veri çalmak veya bu sistemleri herhangi bir şekilde yanıltmak için kullanamaz. Müşteri hiçbir şekilde OLAYEMLAK.COM sistemlerinin güvenliğini tehdit edecek girişimlerde ve uygulamalarda bulunamaz. Örnek olarak (fakat bunlarla sınırlı değildir): Sisteme yada sistemin herhangi bir bölümüne yetki dışı izinsiz giriş, kullanım, güvenlik taramaları ve sistemi aşırı yükleme girişiminde bulunan saldırılarda bulunmak yasaktır. Servis Sağlayıcı bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme ve IP leri belirlenen ziyaretçiler hakkında yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

Madde12: Servis sağlayıcı, müşteri hizmetlerinin internet ortamında sürekli yayınlanması için gerekli servisi vermekle yükümlüdür. Firmamızın müşterilerine verdiği hizmetini -Sunucu Hizmeti Satın Aldığı Firmanın Garantisinde- %98 Uptime oranında erişimi garanti eder. Fakat teknik hata ve servis sağlayıcı dışında oluşan kesintilerden dolayı sorumlu tutulamaz.

Madde13: Müşteri, Servis Sağlayıcı'sı ile aralarındaki sözleşmenin uygulanmamasından doğacak tüm uyuşmazlıklarda Türkiye Cumhuriyeti Bursa Mahkemelerini ve Türkiye Cumhuriyeti Bursa İcra Dairelerinin yetkili olduğunu kabul eder.

Madde14: Servis Sağlayıcı fiyat değiştirme hakkını saklı tutar. Sitede yayınlanan fiyatlara KDV dahil değildir. Müşteri KDV ödemeyi kabul eder.

Madde15: Müşteri istediği zaman sözleşmeyi fesih edebilir. Fakat, ödenmiş ücretlerin iadesi yapılmaz. Ayrıca yayınlanan geri ödeme garantisinin gerçekleşmesi için müşterinin yaşadığı sorunu belirtmesi ve OLAYEMLAK.COM'un bu sorunu çözmemesi ya da çözememesi gerekir. Sitemizde yayınlanan geri ödeme garantisinin gerçekleşmesi için müşterinin promosyon hizmet kullanmamış olması gerekmektedir. Bu durumda promosyon olarak verilen hizmetin bedeli; iade bedelinden mahsup edilir. Alan adı ve internet sitesi hizmetleri geri ödeme garantisi dışında kalırlar.

Madde16: Müşteri, İlan verme kuralları linkinde yayınlanan ve dönemsel olarak güncellenen kuralları takip etmek ve bunlara uymakla yükümlüdür. Bu kurallara uymadığı tespit edildiğinde, üyelik geri ödeme yapılmaksızın tek taraflı olarak iptal edilir.

Madde17: Üyelik ile birlikte verilen ücretsiz hizmetlerin sınırsız süreyle devam edeceği garanti edilmemektedir. OLAYEMLAK.COM, üyelikle birlikte verilen ücretsiz hizmetleri gerek görmesi halinde sonlandırabilir, ücretli hale dönüştürebilir ya da yenilerini ekleyebilir.

Madde18: OLAYEMLAK.COM üyeler tarafından veritabanına eklenen içeriğin site kullanıcılarına sunulması esasıyla çalışmaktadır. Servis Sağlayıcı bu sitedeki bütün bilgilerin doğru, güncel ve hiçbir zararlı döküman içermediğini garanti etmez. Servis Sağlayıcı ve çalışanları sitedeki hatalardan ve yanlış bilgilerden hiçbir koşul ve şekilde sorumlu tutulamazlar.

Madde19: İşbu sözleşme sisteme kayıt tarihinde başlar, fesih edilinceye kadar geçerlidir. Müşteri ve Ziyaretçiler, online kayıt veya herhangi bir yolla Servis Sağlayıcı hizmetlerinde yararlandığında bu sözleşme maddelerini kabul etmiş sayılır. Müşteri’nin başvurusu esnasında kabul ettiği bu Sözleşme’de zaman içerisinde gerçekleşecek değişiklikler, OLAYEMLAK.COM'un Kullanım Şartları linkine sahip web sitesinde yayınlanarak ve/veya e-posta yolu ile Müşteri’ye bildirilecektir. Müşteri ve Ziyaretçiler, OLAYEMLAK.COM servislerini kullanmaya devam ederek, yürürlükteki Sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.