OLAYEMLAK.COM İLAN VERME KURALLARI

olayemlak.com sitesine ilan giren firma ve bireysel kullanıcılar aşağıdaki kurallara uymak zorunda olup; ilan eklerken bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

 1. İlanlar gerçek olmalı, yanıltma veya müşteri çekme amaçlı sahte ilan girilmemelidir.
 2. İlan detayında verilen bilgiler, ziyaretçiyi yanıltma amacı taşımamalı ve gayrimenkul özellikleri ile ilgili yanlış bilgi beyan edilmemelidir.
 3. İlanlarda yer alacak fotoğraflar gayrimenkule ait olmalı, firma logosu veya temsili resim kullanılmamalıdır.
 4. İlan detayında ve fotoğraflarda web adresi ve reklam içeren ibareler eklenmemelidir.
 5. İlan başlıkları ve ilan bilgi kısımlarında gayrimenkule ait açıklamalar yapılmalıdır. Gayrimenkul ile ilgili olmayan firma adı, tanıtım yazısı ve web adresine kesinlikle yer verilmemelidir. Firma tanıtımı için vitrin ve reklam hizmetleri kullanılmalıdır.
 6. Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren kişi ve kuruluşlar, kurumsal üye olmak kaydıyla ilanlarını yayınlayabilirler.
 7. Aynı ilanın mükerrer(tekrar tekrar) şekilde girilmesi yasaktır.
 8. İlanların arama sonuçlarını manipüle etmek amacıyla sıkça silinip yeniden girilmesi yasaktır.
 9. Satılan veya kiralanan gayrimenkullere ait ilanların en kısa sürede sistemden kaldırılması gereklidir.
 10. İlan başlıkları "aciiiiiiillllllllllllllllll", "keleeeeeeeepirrrrrrr", "şok şok" vb. gibi gayri-ciddi şekilde yazılmamalıdır. Bunun yerine "Beşevlerde acil satılık daire" veya "Demirci'de kelepir arazi" gibi ifadeler kullanılmalıdır.
 11. İlan veren kişi ve kurumlar; gayrimenkul ile ilgili verilecek yanlış beyan ve bilgiden doğabilecek her türlü maddi ve manevi yükümlülüğü kabul ederler.
 12. İlan veren kişi ve kurumlar; ilan ve bilgilerinin bursasatilik.com, bursakiralik.com ve diğer olayemlak.com alt sitelerinde de olayemlak.com'un insiyatifi doğrultusunda yayınlanmasını kabul ederler.
 13. olayemlak.com bu kuralları haber ve ihbar etmeksizin değiştirme hakkını saklı tutar. Bu sayfada yer alan güncel kuralları takip etmek üyenin sorumluluğundadır.
 14. Bu kuralları ihlal eden üye; üyeliğinin hiçbir hak talebi olmaksızın, kendisine haber verilmeden sonlandırılmasını kabul etmiş sayılır.
 15. Üye yukarıda belirtilen hak ve yükümlülükleri okuduğunu ve anladığını ve bu yükümlülükleri yerine getireceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.