Bursa Toki
AKÇAĞLAYAN BAHÇELİ EVLERİ  
                       (YILDIRIM BELEDİYESİ HİSSELERİ SATIŞI)      
     

   Yıldırım İlçesi 700 bine yakın nüfusu ve geçmişten intikal eden plansız yapılaşma nedeniyle konut açığını karşılamak üzere büyük ihtiyaç hissedilen bir yerleşim alanıdır.
   Bir yandan planlama, çarpık yapılaşmayla mücadele, ruhsatı teşvik için kolaylık v.b önlemler alınırken bir yandan da ilçedeki konut ihtiyacını karşılamak üzere kentsel dönüşüm yapılmakta, toplu konutlar üretilmektedir.
   Yıldırım-Sinandede kentsel dönüşümünden başka, Yiğitler Toplu Konutlarımız tamamlanmış ve hak sahiplerine verilmiştir. Akçağlayan Bahçeli evlerimiz, Yıldırım Belediyesi tarafından yaklaşık 15 milyon YTL harcanarak kamulaştırma, etüt proje vb. işlemleri tamamlanmış olup; Büyükşehir hissesi ile birlikte elde edilen 301.000 metrekarelik alan,       % 30 kat karşılığı bedelle TOKİ’ye devredilmiştir.


   Burada amaç, özgün Bursa mimarisiyle Anıtlar Yüksek Kurulu ve diğer sivil toplum kuruluşlarının görüşleri doğrultusunda çok düşük yoğunlukla yeşil alanı çok, bahçeli evler elde etmektir.
   Akçağlayan Bahçeli evleri prestij bir proje olup elde edilecek bedelle halka ucuz konutlar üretilmeye devam edilecektir.

   Yıldırım Belediyesi’ne ait olan 168 daire
1+1= 10 adet brüt 97 metrekare
2+1= 80 adet brüt 107-119 metrekare arası
3+1= 66 adet brüt 132-158 metrekare arası
Villa= 12 adet dubleks 170 metrekare
Olmak üzere ; 1+1’ler hariç tamamı bahçelidir.

Belediyemize ait konutlar, 10-12-17 Temmuz 2007 tarihlerinde 2886 sayılı İhale Yasası kapsamında açık arttırma ile satılacaktır. Fiyatlar;
1+1 daireler 56 bin YTL taban fiyattan
2+1 daireler 101 bin YTL taban fiyattan
3+1 daireler 158 bin YTL taban fiyattan
Villalar ise 294 bin YTL taban fiyattan
Başlamak üzere açık arttırma sistemi ile satılacaktır.


   İhaleye katılmak isteyen vatandaşlarımız Yıldırım Belediyesi Hizmet Masaları’ndan konut seçimini yaptıktan sonra ;

1+1 daireler için garanti teminatı 5 bin YTL+%3 geçici teminat
2+1 daireler için garanti teminatı 10 bin YTL+%3 geçici teminat
3+1 daireler için garanti teminatı 20 bin YTL+%3 geçici teminat
Villalar için garanti teminatı 30 bin YTL+%3 geçici teminatını,


Belediyenin veznelerine yatırıp dekontları ile birlikte, ihale saatinde Yıldırım Belediyesi Encümen Salonu’nda hazır bulunacaklardır. Bekleme salonu olarak Meclis Salonu kullanılacak olup; hangi daire satılacağı duyurulunca encümene dekontlarla girilecektir. Ayrıca, ikametgah belgeleri de yanlarında getirilecektir.
   Ticari alanların pay cetvellerinden sonra satışları ileride gerçekleştirilecektir.
    Konut satışlarında  bedelleri peşin olarak...... Bankası’nın Akçağlayan Bahçeli Evler hesabına yatıracak, kişi bankalardan istediği miktarda konut kredisi kullanabilecektir.
    İrtifak hakkı kurulup tapu devirleri şahıslara yapılıncaya kadar belediyemizin ilgili şahsa satışını onaylayan Encümen kararı kredi kullanımında geçerli olacaktır. Konut almaya hak kazanamayanlar teminatları ihale sonrasında iade edilecektir.
   Konutların inşaatları başlamış olup resmi temel atma töreni 29 Haziran 2007 Cuma günü saat 17.30’da Yıldırım Akçağlayan’da yapılacaktır.
    Konutların teslim süresi 18 aydır. TOKİ hisseleri ile ticari alan satışları ayrıca duyurulacaktır.

   
    İlgilerinize teşekkür eder, Bursa’mıza, Yıldırım’ımıza hayırlı olmasını dileriz.


Detaylar için
  • Bursa Toki Akçağlayan
  • Bursa Emlak